Innowacyjne Niezależne Towarzystwo Entuzjastów Gracja
Gracja, INTEGracja, integracja

        Trening Umiejętności Społecznych jest to technika terapeutyczna, stworzona przez Arnolda Goldstaina, skierowana przede wszystkim do dzieci. Z uwagi na swój terapeutyczny status TUS ma stały, standaryzowany przebieg. Pozwala to na badanie jego skuteczności w czasie. Dodatkowo dzieci łatwiej przystosowują się do przebiegu zajęć i odczuwają mniejszy lęk.  

Kraków TUS
Trening Umiejętności Społecznych dla dzieci Chrzanów
TUS Kraków
TUS dla dzieci Kraków
Trening Umiejętności Społecznych Kraków
tus kraków dla dzieci

Trening Umiejętności Społecznych
z Gracją

         Aktualną ofertę TUS w Chrzanowie można znaleźć tutaj

         

         Od 2018 roku Innowacyjne Niezależne Towarzystwo Entuzjastów Gracja prowadzi zajęcia z Treningu Umiejętności Społecznych. Uczymy dzieci, jak odnaleźć się w różnych sytuacjach społecznych. Co robić, kiedy trzeba CZEKAĆ? Jak pokonać lęk? Jak poradzić sobie ze złością? Jak zdobyć kolegów? Jak bronić swoich praw? Co to znaczy "zachować odpowiedni dystans" ?

      Trening Umiejętności Społecznych jest techniką poznawczo-behawioralną. Oznacza to, że w trakcie zajęć pracujemy zarówno nad trudnymi zachowaniami jak i nad rozumieniem emocji, czy zmianą myślenia. W trakcie zajęć jeden z terapeutów prowadzi cały czas system wzmocnień, którego celem jest potrzymanie motywacji uczestników. 

                   Zajęcia odbywają się w grupach 4-8 osobowych. Uczestnicy dobierani są do grup tak, by jak najlepiej dobrać treść zajęć do ich potrzeb.  W trakcie każdych zajęć nasze stowarzyszenie zapewnia wsparcie dwóch terapeutów. Dzięki temu możliwe jest prowadzenie systemu wzmocnień oraz zapewnienie uwagi każdemu z uczestników. Celem zajęć jest dostarczenie alternatyw dla zachowań trudnych lub niepożądanych. Uczestnicy mają okazję trenować je nie tylko na zajęciach, ale również w domu dzięki ćwiczeniom domowym. 

      Dla dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli, dzieci które albo się wycofują albo są agresywne, dzieci z wyzwaniami rozwojowymi, dzieci z deficytami umiejętności społecznych. Gracja prowadzi też specjalne zajęcia dla dzieci ze spektrum autyzmu. Mniejsze grupy, specjalny program oraz towarzystwo rówieśniczki z zespołem Downa, pozwala nam na stworzenie warunków do rozwoju społecznego dzieci ze spektrum autyzmu. 

     Zajęcia Treningu Umiejętności Społecznych posiadają bardzo atrakcyjną dla dziec formę. Oddziaływanie terapeutyczne przebiega za pomocą modelowania oraz odgrywania scenek. Dzieci mają okazję poznać bardziej skuteczne strategie społeczne - dowiedzieć się, co to znaczy tak naprawdę być grzecznym dzieckiem i jak zdobyć przyjaciół. Dzieci wycofane mogą dowiedzieć się, jak się bronić i jak dostać to, czego chcą. Forma TUS pozwala też na naukę zachowań bezpiecznych w szczególności wobec osób obcych.   

Czym jest TUS?

Na czym polega Trening Umiejętności Społecznych?

Trening Umiejętności Społecznych dla dzieci.

 Dla kogo jest Trening Umiejętności Społecznych

Jak przebiega Trening Umiejętności Społecznych dla dzieci

Innowacyjne Niezależne Towarzystwo Entuzjastów Gracja