Innowacyjne Niezależne Towarzystwo Entuzjastów Gracja
Innowacyjne Niezależne Towarzystwo Entuzjastów Gracja
Gracja, INTEGracja, integracja

System małych grup   

 

   06 stycznia 2020 roku gromada zuchowa Nieprzetartego Szlaku "Słoneczni Indianie" po raz pierwszy spotkała się w odmienionej formie. Zajęcia przeprowadzone zostały za pomocą systemu małych grup. Zuchy zostały podzielone na dwie "szóstki" (nazwa zwyczajowa małych grup w metodyce zuchowej). Zadaniem naszych Indian było założenie własnych, niepowtarzalnych Plemion. Każde Plemię wybrało swoją nazwę, tajny ruch oraz symbol. Elementy tej obrzędowości pozwolą rozróżnić, który Słoneczny Indianin przynależy do którego plemienia. Wszystkie pomysły i decyzje podejmowała Rada Plemienia. Była to niezwykła forma nauki demokracji dla naszych zuchów. Dodatkowo każdy zuch musiał przyszyć samodzielnie symbol swojego plemienia do pagonu. Dzięki pracy w mniejszych grupach każde dziecko mogło liczyć na pomoc swojego wolontariusza. 

 

Zuchy Chrzanów

 

Super Zuchy

 

   "Super Zuchy" to pierwsze plemię Słonecznych Indian. Ich zbiórki odbywają się w każdy poniedziałek od godziny 17.00 do godziny 18.00. Super Zuchy można rozpoznać po żółtym tipi przyszytym do zielonego pagonu. Ich sekretny ruch można zauważyć pod koniec Indiańskiego Tańca rozpoczynającego każde zajęcia. Ruch ten jest pilnie strzeżoną tajemnicą więc jeśli chcesz się o nim dowiedzieć więcej musisz nas odwiedzić. 

 

Słoneczni Indianie zuchy

 

Słoneczne Plemię 

 

   "Słoneczne Plemię" to grupa Słonecznych Indian która spotyka się w poniedziałki od godziny 18.00 do godziny 19.00.  Zuchy te na swój symbol wybrały żółte słońce, które zdobi ich zielony pagon. Mają też swój ruch, którym kończą każdy Indiański Taniec. Ruch ten jest znany tylko wolontariuszom, którzy pomagają nam w naszym harcowaniu. 

 

Zuchy z niepełnosprawnością

 

Zapisy 

 

   Wprowadzenie systemu małych grup pozwala nam na bardziej indywidualną pomoc. Dzięki pomocy wolontariuszy możemy prowadzić zajęcia dostosowane do potrzeb wszystkich dzieci. Powołanie do życia Plemion pozwala nam także zwiększyć ilość miejsc na naszych zbiórkach. Osoby chętne do wzięcia udziału w naszej  indiańskiej przygodzie prosimy o kontakt.  

Słoneczni Indianie mają swoje Plemiona...

Gromada NS Chrzanów
19 stycznia 2020
Gracja TUS
TUS
tus kch
TUS Chrzanów
Autyzm
trening umiejętności społecznych
Innowacyjne Niezależne Towarzystwo Entuzjastów Gracja