gracja
Innowacyjne Niezależne Towarzystwo Entuzjastów Gracja
Gracja, INTEGracja, integracja
Nasze 21 naj.... to projekt dla rodzin z dziećmi z Trisomią 21, który został zorganizowany przez Stowarzyszenie GRACJA z Chrzanowa, współorganizowane przez Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie oraz współfinansowane przez Powiat Chrzanowski. Projekt był częścią wydarzenia lokalnego – Dzień Kolorowej Skarpetki na Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Nasz projekt miał na celu przybliżenie innym jak wyglada życie rodzin z dziećmi z Trisomią 21. Czy to życie bardzo się różni? Oceńcie sami.
Kilka tygodni temu, każda rodzina, która zgłosiła się do naszego projektu otrzymała pusty, czysty plakat z 21 okienkami. Należało uzupełnić te 21 okienek według swojego planu i pomysłu. Technika była dowolna: wyklejanki, zdjęcia, naklejki itd. Dodatkowym zadaniem było dokończenie zdania Nasze 21 naj...
 
 
 

 

Innowacyjne Niezależne Towarzystwo Entuzjastów Gracja Natalia Potts

 

Projekt przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Każdy plakat jest inny i każdy jest piękny. Przedstawiają historie prawdziwe i wyjątkowe. Dla niektórych rodzin był to czas wspólnej pracy i zabawy. Dla innych niespodzianka dla dziecka. Na plakatach znalazły się zdjęcia przedstawiające najważniejsze wydarzenia w życiu dzieci i ich rodzin. Wiele zdjęć ma dodatkowe wymowne opisy, są przyozdobione naklejkami i rysunkami. Każdy plakat zaczyna się tak samo – Nasze 21 naj... , ale kończy się inaczej. Pomysłów na zakończenie tego zdania było sporo i wszystkie fantastyczne.

 
 
Na uczestników projektu czekały upominki, które zostały rozdane na Ceremonii Czerwonego Dywanu 21 marca 2019r. na wydarzeniu Dnia Kolorowej Skarpetki – Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Każda z rodzin otrzymała vouchery na wspólne, rodzinne spędzenie czasu. Dziękujemy bardzo serdecznie za wspaniałą współpracę z Kryta Pływalnia w Chrzanowie, Lodomeria Cafe, Zapach kawy oraz Magic-Sklep. Państwa zaangażowanie spotkało się z uśmiechem, ogromną radością i nieciepliwością do zrealizowania vucherów.
Wystawę 8 cudownych plakatów - Ady, Jakuba, Tomasza, Gabrysi, Amelki, Magdy, Kacpra i Alana nadal można oglądać w Chrzanowskiej Bibliotece.
 
Natalia Potts 
 
 
Innowacyjne Niezależne Towarzystwo Entuzjastów Gracja Innowacyjne Niezależne Towarzystwo Entuzjastów Gracja Inte-Gracja Innowacyjne Niezależne Towarzystwo Entuzjastów Gracja Innowacyjne Niezależne Towarzystwo Entuzjastów Gracja Innowacyjne Niezależne Towarzystwo Entuzjastów Gracja Dzień Kolorowej Skarpetki Chrzanów
 
 

Nasze 21 naj...

Innowacyjne Niezależne Towarzystwo Entuzjastów Gracja
22 marca 2019
Innowacyjne Niezależne Towarzystwo Entuzjastów Gracja