Innowacyjne Niezależne Towarzystwo Entuzjastów Gracja
Innowacyjne Niezależne Towarzystwo Entuzjastów Gracja
Gracja, INTEGracja, integracja

Tobiasz jest pogodnym 10 latkiem. Bardzo lubi czytać książki. Można powiedzieć, że to jego hobby. Od 2 miesięcy interesuje się też playmobile – wiecie co to? Są to super klocki z ludzikami, Tobi nagrywa z nimi filmiki, bawi się nimi w dom, w lekarza, w złodzieja i policjantów i super mu to wychodzi. Tobiasz uwielbia chodzić do szkoły i bardzo ciepło mówi o kolegach i koleżankach z klasy. Bardzo lubi swoje Panie. Uwielbia spędzać czas z rodziną, najlepiej nad morzem. Tobiasz jest cudownym, mądrym i inteligentnym chłopcem, który ma trochę pod górkę, ponieważ ma autyzm.

Gracja

Tobiasz potrzebuje wsparcia na wielu płaszczyznach. Chodzimy na zajęcia integracji sensorycznej, ponieważ Tobiasz ma słabe napięcie mięśniowe i potrzebę ciągłych masaży i mocnych „przytulasów”. Ma nadwrażliwość na dźwięki, więc musi uczyć się życia z głośnymi dźwiękami. Ma swoje ulubione potrawy, stały zestaw, nie lubi urozmaiceń i zmian w menu. Chodzi też na zajęcia logopedyczne, które pomagają mu w rozwoju mowy (zaczął mówić w wieku 4 lat). Tobiasz uczęszcza też na zajęcia zuchowe. Jest członkiem gromady Nieprzetartego Szlaku - “Słoneczni Indianie”. Jest to dla niego świetna zabawa, ale także terapia. Przebywanie z innymi dziećmi i uczenie się życia i pracy w grupie jest dla niego ogromnym wsparciem w rozwoju.
 
Tobiasz najlepiej czuje się w stałych niezmiennych sytuacjach, każda zmiana jest dla niego trudna do przyjęcia. Naszym największym marzeniem jest, aby nasz kochany syn w późniejszym już dorosłym życiu dał sobie radę w życiu codziennym, więc teraz staramy się uspołeczniać go w każdy możliwy dla nas sposób.
 
Karolina i Adam - rodzice Tobiasza.
 
 
 
 
 

Nasz syn.

TUS z Gracją
01 kwietnia 2019
Innowacyjne Niezależne Towarzystwo Entuzjastów Gracja